Klasický vysávač spätne vyfukuje do priestoru prachové mikročastice, ktoré opätovne cirkulujú v upratovaných miestnostiach. Vyfukovaný vzduch tiež víri zostávajúce prachové častice. Centrálny vysávač odstraňuje domáci prach bez zvyšku, pohltí aj tie najmenšie častice a nevracia ich naspäť do priestoru. Jednotka centrálneho vysávacieho systému je nainštalovaná v garáži, kotolni, pivnici, dielni, sušiarni a cez špecifické plastové potrubie je spojená s vysávacími zásuvkami, do ktorých sa pripojí vysávacia hadica. Manipuláciu s ťažkým a rozmerným vysávačom nahradzujeme ľahkou, ohybnou hadicou. Vysávanie je jednoduhšie, rýchlejšie a komfortnejšie. Navyše vás neobťažuje hluk vysávača.

Systém centrálneho vysávania – jednoduchý na inštaláciu i použitie

Pozostáva zo sacieho agregátu (1), ktorý je zvyčajne umiestnený v garáži, suteréne alebo technickej miestnosti a potrubných rozvodov (5) centrálneho vysávania ukončených sacími zásuvkami (3) – prípojnými miestami pre vysávaciu hadicu. Sacie zásuvky sa umiestňujú strategicky tak, aby z jedného miesta bolo možné vysávanie viacerých miestností. Takéto miesta sú obyčajne chodby, haly a pod. Ďalšími alternatívami zásuviek sú Vacpan (4) – kuchynská štrbinová zásuvka, Vacpan 2 – kombinácia klasickej zásuvky na hadicu s lištou umožňujúcou odsávanie metlou nametenej nečistoty od podlahy (zvyčajne sa využíva v blízkosti krbu, pod kuchynskou linkou alebo na chodbách).

Ďalším koncovým zariadením je VROOM – zabudovateľný box so samonavíjacou hadicou do skrinky kuchynskej linky a pod…, DRAWERVAC – sacia zásuvka na odsávanie omrviniek a nečistôt z pracovnej dosky skrytá v šuplíku. Jedinečnosťou centrálnych vysávačov CYCLOVAC je systém skrytej hadice HIDE A HOSE (2), kde je celá hadica skrytá v potrubí centrálneho vysávania. Po otvorení zásuvky vytiahnutím potrebnej dĺžky hadice zaistíme hadicu v zásuvke, zapneme sanie a vysávame. Nakoniec odistením hadice v zásuvke podtlak vsaje hadicu do potrubných rozvodov, resp. zásuvky. Vypnutím vypínača sa agregát zastaví.

Sytém HIDE A HOSE vyžaduje špeciálne konštrukčné potrubné prvky a mimoriadne optimalizované trasy potrubných rozvodov. Odmenou za zvýšené náklady je ešte lepší komfort vysávania a odpadá priestor na skladovanie hadice.

O kvalite značky Cyclovac svedčí záruka od výrobcu 10 rokov alebo 15 rokov podľa druhu výrobku.

Radi vám vypracujeme cenovú ponuku presne na mieru pre váš rodinný domček.

Od abasys